See veebisait kasutab kolmandate osapoolte küpsiseid, et pakkuda teile paremat sirvimiskogemust.
Vaikimisi on lubatud ainult olulised küpsised. Lisateavet selle kohta, kuidas me küpsiseid kasutame ja kuidas saate oma seadeid muuta.

Nahksisustuse hooldus

Alates autotööstuse algusajast on nahksisustus kehastanud ilu, mugavust, vastupidavust ja praktilisust. Autoomanike seas on levinud sageli arvamus, et auto nahksisustus üldse hoolt ei vaja – see on tõsine viga! Kui kallile ja atraktiivsele nahksisustusele tähelepanu ei pöörata ja seda kasutatakse valesti, võib tootja tehases loodud laitmatu elegants ja puhas ilme kiiresti kaduda.

Lisaks tavapärasele kulumisele kasutamise käigus, on peamised probleemide allikad Eestis tavapärased järsud temperatuurimuutused. Ere päike kuivatab nahka ja UV-kiired hävitavad järk-järgult nahkpolstri kaitsekihi. Talvel nahk kõveneb, mis tähendab, et elastsus väheneb, mille tagajärjel hävib tasapisi ka naha struktuur ja tekivad voldid. Samuti tasub tähelepanu juhtida väikestele liiva- ja mustuseosakestele, mis pärinevad riietelt või avatud aknast. Rõivad ise võivad samuti värvi anda ja see on eriti nähtav heleda sisustuse puhul. Mustus võib olla üsna püsiv, eriti kui rõiva värvil on olnud aega nahksisu tehasevärviga keemiliselt mõjutada. Siiski ei tohiks eeldada, et tumedates toonides nahk on palju praktilisem. Lõppude lõpuks kuumeneb seda värvi nahk kiiremini, mis on kaitsekihile tõeline proovikivi.

Õnneks saab enamikku probleeme vältida, kui järgida peamisi soovitusi ja lihtsaid hooldusreegleid, säilitades seeläbi sõiduki salongi laitmatu ilme paljude aastate jooksul.

Järgnevalt anname mõned soovitused:

  • vältige teravate esemete vedamist või mähkige need mingi pehme asja sisse;
  • vältige päikesevalgust ja parkige oma auto hoonete varju;
  • ärge usaldage „rahvapäraseid“ vahendeid, kui ei soovi nahka rikkuda;
  • puhastage regulaarselt salongi mustusest;
  • kord kvartalis puhastage nahkelemente kemikaalidega ja määrige need pärast puhastamist palsamiga.

Salongi saab ise puhastada, kuna see pole nii keeruline kui tunduda võib. Kõige olulisem samm on õige puhastusvahendi, puhastustarvikute ja kaitsekihi valimine.

Ettevõttel Fra-Ber on lahendus teie auto nahkistmete ja sisustuselementide hooldamiseks. Need on tasakaalustatud puhastusvahend Det Leather ja selle järel kasutatav niisutav palsam Cream Leather.